درباره من

علیرضا ندری فرد هستم و، همان‌طور که از اسم سایت بر می‌آید، یک گیک تمام عیارم. درست مثل هر گیک و عشق تکنولوژی دیگری، من هم همیشه اخبارهای تکنولوژی را دنبال می‌کنم و علاقه شدیدی به محصولات نوآورانه و گجت‌های دوست‌داشتنی دارم. در این وبلاگ سعی می‌کنم اطلاعاتی که به نظرم برای دیگران مفید می‌آید، در زمینه‌های تخصصم (تکنولوژی، شبکه و ترجمه) با دیگران به اشتراک بگذارم.
  • تکنولوژی: مهندسی نرم‌افزار دارم و امکان ندارد نرم‌افزاری را به من بدهید و از آن سر در نیاورم.
  • شبکه: مدرک MCSE مایکروسافت دارم و بیسیک‌ شبکه (+Network) را هم گذرانده‌ام. تخصص خاصی در رفع عیب کلی دارم، و این امر در حوزه شبکه هم مستثنی نیست.
  • ترجمه: مدرک SDL Project Manager دارم، و چندین سال متون تخصصی مختلف را در سطح حرفه‌ای ترجمه و ویرایش کرده‌ام.

امیدوارم بتوانم در این دنیای وحشتناک وسیع اینترنت، تا اندازه‌ای، هر چند ناچیز، به دانش دیگران کمک کنم و اطلاعات مفیدی را در اختیار مردم بگذارم. پیشنهادها و انتقادهای شما مطمئناً خوشحالم می‌کند (مخصوصاً اگر منفی نباشد ;))، منتظر نظرات‌تان هستم.

چه مطالبی در این وبلاگ می‌بینید:

ترجمه و متفرقه

موضوعات مرتبط با ترجمه، مخصوصاً نرم‌افزار کمک‌مترجم ترادوس. آموزش‌ها و تکنیک‌هایی از ترادوس در این وبلاگ می‌بینید که منحصر به فردند و حاصل چند سال کار کردن با پروژه‌های مختلف ترادوسی هستند. علاوه بر این، مطالبی از حوزه‌های دیگر را که به نظرم جالب می‌آیند هم با شما به اشتراک می‌گذارم.

شبکه

آموزش‌های مرتبط با موضوع گسترده شبکه، مخصوصاً شبکه‌های مایکروسافتی، و کتاب‌های مربوط به یادگیری و پیکربندی شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت. سعی می‌کنم موضوعات مختلفی را پوشش بدهم، اما بیشتر در زمینه تخصص خودم که ویندوز سرور و شبکه‌‌های مایکروسافت است تمرکز می‌کنم.

تکنولوژی

آموزش‌‌های مرتبط با تکنولوژی (فناوری) و تازه‌های دنیای تکنولوژی و گجت‌های جالب توجه دنیا و همچنین خانه هوشمند. سعی می‌کنم کتاب‌هایی هم در این زمینه معرفی کنم. محصولات شرکت‌های بزرگ آی‌تی مثل اپل، گوگل، مایکروسافت، سامسونگ و غیره را هم که نظرم را جلب کنند پوشش می‌دهم.