لینکدین تست مهارت skill quiz

ترفندیجات: گرفتن مهر تأیید لینکدین برای مهارت‌های‌تان

یکی از شبکه‌های اجتماعی که همچنان حرفه‌ای بودن خود را حفظ کرده است و، با وجود یک سری کاربران معدود که آن را با فیسبوک و حتی اینستاگرام اشتباه می‌گیرند، هنوز می‌توان از محیط حرفه‌ای آن لذت برد، لینکدین است. حتماً اسم این شبکه اجتماعی را شنیده‌اید، مگر اینکه در غار زندگی کنید! لینکدین قابلیت‌های خیلی خوبی برای افراد جویای کار و در کل استفاده‌های کاری و حرفه‌ای دارد. در این پلتفرم علاوه بر ایجاد رزومه، نشان دادن مهارت‌ها و کاریابی می‌توانید کلی آموزش‌های عالی دریافت کنید (اگر با لیندا آشنایید بد نیست بدانید که در حال حاضر تحت مالکیت لینکدین است). یکی از قابلیت‌های جدید لینکدین که به شخصه خیلی از آن لذت بردم، تست مهارت یا Skill Quiz است. در ادامه این قابلیت را توضیح می‌دهم.

لینکدین تست مهارت Skill Quiz

قابلیت Skill Quiz (تست مهارت)

لینکدین قابلیت فوق‌العاده‌ای به تازگی معرفی کرده است که به وسیله آن می‌توانید ثابت کنید که مهارت مد نظر را دارید. گرچه فعلاً تعداد این تست‌ها محدود است، ولی خیلی خوب پیاده‌سازی شده‌اند و با تست‌های خیلی سختی مواجه خواهید شد که با آشنایی سطحی با مهارت مورد نظر نمی‌توانید در آن‌ها قبول شوید. البته مشکلاتی هم وجود دارد. مثلاً، داشتم تست Windows Server را می‌دادم که ناگهان کلاً ارتباط قطع شد و نتوانستم تست را تمام کنم. بعد متوجه شدم که در کل تست را برداشته‌اند.

برای اینکه تست‌ها را مشاهده کنید و در آن‌ها شرکت کنید، کافی است وارد پروفایل خود شوید و بعد روی گزینه Take skill quiz کلیک کنید.

تست مهارت لینکدین skill quizحالا مهارت‌های مختلف به شما نشان داده می‌شود (در قسمت بالا، در صورت وجود، مهارت‌هایی که اضافه کرده‌اید نشان داده می‌شوند)، که می‌توانید هر کدام را که آماده بودید انتخاب کنید و تست آن را بدهید. تست‌ها ۱۵ دقیقه‌ای هستند و وقتی شروع می‌کنید هر سؤال فکر می‌کنم یک دقیقه و ۳۰ ثانیه وقت دارد. بعد از این ۱:۳۰ دیگر نمی‌توانید به سؤال جواب بدهید و باید سراغ سؤال بعدی بروید. البته خوبی تست‌ها این است که اگر در حین تست مشکلی پیش آمد فقط آن یک سؤال سوخت می‌شود و می‌توانید چند دقیقه بعد سراغ سؤال بعدی بروید.

اگر در تست‌ها قبول شوید، به پروفایل‌تان اضافه می‌شوند و یک تیک آبی در کنار مهارت مورد نظر اضافه خواهد شد. در صورتی که در تست قبول نشوید، چیزی در پروفایل‌تان برای دیگران نشان داده نمی‌شود و فقط خودتان می‌بینید که در تست مد نظر قبول نشده‌اید. در صورت رد شدن در تست، ۳ ماه بعد دوباره می‌توانید شانس‌تان را امتحان کنید و جالب اینکه برای قبولی‌تان لینکدین یک سری آموزش‌ها را به شما پیشنهاد می‌کند.

برای اینکه بهتر بتوانید به سؤال‌ها جواب بدهید، پیشنهاد می‌کنم نرم‌افزار مورد نظر را قبل از شروع تست باز کنید، چون یک سری سؤالات مربوط به محیط کاربری نرم‌افزار می‌شوند و اکثراً کسی گزینه‌های محیط کاربری را به خاطر نمی‌سپارد.

توجه: دقت کنید که موقع انجام تست حتماً وی‌پی‌ان را فعال کنید، چون بعضی سؤالات حاوی عکسند و بدون وی‌پی‌ان نشان داده نمی‌شوند.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

  1. Royal CBD پاسخ

    I just like the helpful information you provide to your articles.
    I will bookmark your weblog and check again right here frequently.

    I am rather sure I will be told lots of new stuff right here!
    Best of luck for the following!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *